Informace

Zde naleznete odpovědi na často kladené otázky

mood3

Obecné informace

 • V čem se vašeJak se liší  vaše kurzy od jiných kurzů?
  Naší hlavní náplní je Roční škola šití. Jak už z názvu vyplývá, kurzy probíhají po celý školní rok a mají výrazně širší rozsah výuky než několikadenní kurzy. A jak roční školu šití, tak i specializované kurzy vedou zkušené a příslušně vzdělané lektorky.
 • Kde kurzy probíhají?
  Kurzy probíhají v základní škole U Santošky 1 Praha 5 nebo v nové učebně U Nikolajky 9 Praha 5.
 • Mohu si kurz, na který docházím, natáčet na video nebo nahrávat?
  Bohužel natáčení naší výuky nedovolujeme.
 • Co budu pro účast na kurzu potřebovat? Co si mám ssebou přinést?
  Vše potřebné se dozvíte na první hodině. V průběhu roku budete potřebovat základní krejčovské pomůcky a látky na oděvy, které si budete šít na sebe. Na první hodinu nepotřebujete nic.

Přihlašování do kurzů

 • Jak se na kurz přihlásit?
  K přihlášení můžete použít více způsobů: Nejjednodušší (i pro nás 😉 ) je použít formulář zde na webu, přímo u popisu jednotlivých kurzů. Druhá možnost je poslat přihlášku emailem. Nezapomeňte však uvést všechny potřebné údaje. Pokud nemáte jinou možnost, můžete se přihlásit i telefonicky.
 • Kdy je moje přihláška závazná?
  Odesláním přihlášky se vaše účast na kurzu ještě nestává závaznou. Závazná se vaše přihláška stává až po zaplacení stanovené zálohy , popřípadě ceny kurzu. (pro roční školu šití je záloha 1900,-kč , číslo účtu:369246051/0100 , do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno) U krátkodobých kurzů se neplatí záloha ale celá částka.
 • Mohu si vybrat termín kdy navštěvovat kurz?
  Termín kurzu roční školy vybíráte na přihlášce, uveďte raději více možností. Rozřazení do konkrétních kurzů určujeme až podle zájmu účastníků. U krátkodobých kurzů je vždy jen jeden možný termín.
 • Mohu během kurzu změnit termín v týdnu, kdy kurz navštěvuji?
  Po domluvě je to možné, pokud je volné místo.

Placení

 • Jakým způsobem mohu zaplatit kurzovné?
  Zálohu prosím zaplaťte při přihlášení na náš účet (pro roční školu šití je záloha 1900,-kč , číslo účtu:369246051/0100 , do zprávy pro příjemce napište své jméno), zbytek kurzovného můžete doplatit v hotovosti na první hodině nebo předem na účet a donést potvrzení o zaplacení. U krátkodobých kurzů zaplaťte celou částku, až po potvrzení Vašeho přihlášení.
 • Kdy mám nárok na slevu?
  Sleva činí 1000,-kč a to pouze pro roční školu šití. Poskytujeme ji maminkám na MD (do 4 let věku dítěte), důchodkyním (plnný důchod) a studentkám (denní studium, do 26 let). Podmínkou čerpání slevy je zaplacení celé částky kurzovného.
 • Kdy nejpozději musím kurzovné zaplatit?
  Zálohu je třeba zaplatit při přihlášení, zbylou částku stačí zaplatit před příchodem na první hodinu nebo na první hodině.
 • Kurzovné stojí dost peněz. Musím ho zaplatit celé naráz?
  Je to tak nejvýhodnější. Můžete také zaplatit ve dvou částkách – nejprve 7.900,-kč na první hodině, potom doplatit na konci ledna 5.000,- (záloha bude odečtena od první částky). V tomto případě neposkytujeme žádnou slevu.
 • Čím se musím prokázat pro získání slevy?
  Maminky na mateřské předloží rodný list dítěte, studentky studijní průkaz nebo potvrzení ze školy a důchodkyně potvrzení o přiznání důchodu.

Storno

 • Pokud přestanu na kurz docházet, vrátíte mi kurzovné?
  S vaším kurzovným počítáme pro provoz naší školy. O kurzy je značný zájem, a proto pokud zaplatíte kurzovné, na ostatní zájemce se nedostane. I to je důvod proč kurzovné nevracíme. V individuálních případech je možné se dohodnout na slevě pro účast na nějakém budoucím kurzu.
 • Může kurz navštěvovat někdo jiný místo mě?
  Obecně řečeno, ano. Mějte ovšem na paměti, že každá další lekce navazuje na znalosti z předchozích. Proto pokud někdo „naskakuje“ do rozjetého kurzu a nemá potřebné znalosti, není možné se s ohledem na ostatní posluchače vracet zpět a zdržovat.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Zeptejte se nás tedy pomocí tohoto formuláře.


Seznamte se také s našimi Lektory.