Kurz paličkování

palickaIMG_8448

Omlouváme se, na tento kurz momentálně nepřijímáme přihlášky.

 

Tento kurz je určen všem zájemcům o textilní techniky, které jsou v dnešní době opomíjené. Nabízíme výuku pro úplné začátečníky i pro pokročilé.

 • Cíle kurzu
  V tomto kurzu se naučíte zhotovit paličkovaný výrobek dle své představy nebo podle dodaného podvinku (vzoru). Podle zájmu účastníků můžeme zařadit i ukázky dalších textilních technik – šitou krajku, drhání, vyšívání ažůr…
 • Délka a termíny kurzu
  Kurz je rozdělen do 12-ti lekcí po 2 hodinách. Lekce probíhají 1x týdně. Termín kurzu – po dohodě s lektorkou.
 • Výuka
  V každé skupině je 6-8 žákyň. V jednotlivých lekcích si osvojíte základy paličkované krajky, uděláte si vzorník půdic (vzorů). Ke každé půdici dostanete předlohu a individuálně vysvětlíme pracovní postup. Na konci absolvování všech lekcí, budete mít vzorníky zhotovených půdic. Do budoucna se k těmto vzorům můžete opět vrátit a připomenout si, jak se který tvoří. Veškerý materiál a pomůcky jsou k zapůjčení na dílně.
 • Cena kurzu a přihlašování
  Cena kurzu je 3.000,-Kč za 12 lekcí (zahrnuje zapůjčení 10-ti párů paliček, herdule a nití. Nadstandartní materiál dle domluvy k odkoupení na místě.) Podrobnější informace o kurzu, termínech a platbě na e-mailové adrase info@skolasiti.cz.

 

Tento kurz pro Vás připravila lektorka Alena Marešová Keřková, textilní výtvarnice bytového designu v oboru s 18-ti letou praxí. Je absolventkou soukromé Střední umělecké školy designu, kde maturovala v oboru krajky a výšivky, pod vedením ak. malířky Milči Eremiášové. Před tímto studiem absolvovala Střední odborné učiliště textilní obor pletařina. Od letošního roku je také členem Drátenického česko-moravského cechu a od roku 2011 ji byla přidělena Regionální značka Prácheňska za originalitu šperku z postříbřeného drátu a skla.


Přihláška

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email

Váš telefon (vyžadováno)

Vaše zpráva