Roční škola šití – pokročilí

Aktuální informace :

 • Přihlášky
  Přihlašování do ročních kurzů 2018/2019 ukončeno. Kurzy jsou již zahájené.

 

a1skola2Pro zájemkyně, které mají se šitím již určité zkušenosti a základní operace již ovládají, budeme postupovat od jednoduchých výrobků k náročnějším včetně základů konstrukce střihů. Náplní tohoto kurzu je praktické zvládnutí všech krejčovských prací v oboru dámská krejčová s nezbytou teoretickou průpravou. Do tohoto kurz by se měly hlásit zájemkyně, které mají dostatek volného času na domácí přípravu, to je nezbytné, pro dobré zvládnutí kurzu.

 • Cíle kurzu
  V průběhu roku si nastříháte a ušijete z vlastních materiálů sukni, halenku, kalhoty a jako závěrečnou práci složitější výrobek dle vlastního návrhu. Tento kurz může být zakončen závěrečnou zkouškou před odbornou komisí.
 • Délka a termíny kurzu
  Škola trvá 10 měsíců, jeden školní rok. Kurz probíhá jedenkrát týdně, 3 plné hodiny dopoledne od 9 do 12 hodin, nebo odpoledne od 17 do 20 hodin, obvykle v pondělí, úterý, středu nebo čtvrtek – přesný termín je určen podle zájmu a počtu účastnic
 • Výuka
  Kurzy vedou zkušené lektorky. V každém kroužku je maximálně 8 až 10 žákyň. Celý školní rok má stanovené osnovy, abychom Vás naučili všechno z oboru dámská krejčová. Postupujeme od základů po složité detaily. Každou lekci si ušijete na vzorku detail ( zipy, kapsy, límce…) ke kterému dostanete technologický postup. V průběhu roku si tak vytvoříte vlastní „knihu“ návody + ušité vzorky, ke které se budete moci v budoucnu vracet. Dále si během roku ušijete na sebe sukni, halenku (košili), kalhoty a závěrečný výrobek dle vlastního návrhu. Tyto výrobky v hodinách stříháme, zkoušíme a dáváme rady ke zpracování, šití provádíte doma. Vzhledem k množství informací obsaženém v tomto kurzu, je třeba počítat s tím, že budete muset poměrně dost času věnovat domácí přípravě. V případě, že jste zaneprázdněni jinými důležitými činnostmi, je lépe přihlásit se na kurz pro začátečníky, kde není takový tlak na domácí přípravu a je vše ve větší pohodě.
 • Cena kurzu
  Základní cena je 12.900Kč, pro studentky, důchodkyně a maminky na MD 11.900 Kč. Slevu poskytujeme pouze při platbě celého školného a po předložení platného potvrzení (studentky denního studia do 26 let, důchodkyně – plný důchod, maminky na MD do 4 let věku dítěte) Další detaily o placení najdete v sekci – informace – placení, přihlašování do kurzů.

 


Přihlášení do kurzu

Počínaje únorem 2018
Důrazně doporučujeme využít náš nově zavedený systém rezervací zde
Rezervací si ihned zajistíte  místo přímo ve vybraném kurzu
Aktuálně jsou veškeré roční kurzy zaplněné a zahájené