Roční škola šití – pokročilí

Aktuální informace:

ikona

 • Přihlášky
  Roční kurzy zahajujeme každoročně v září a běží celý školní rok. Do spuštění rezervací lze zde na stránce odeslat nezávaznou poptávku Ročního kurzu. Před spuštěním rezervací v únoru všem zájemcům s odeslanou poptávkou rozešleme mail s upozorněním na spuštění.

ilustracePro zájemkyně, které mají se šitím již určité zkušenosti a základní operace již ovládají, budeme postupovat od jednoduchých výrobků k náročnějším včetně základů konstrukce střihů. Náplní tohoto kurzu je praktické zvládnutí všech krejčovských prací v oboru dámská krejčová s nezbytou teoretickou průpravou. Do tohoto kurz by se měly hlásit zájemkyně, které mají dostatek volného času na domácí přípravu, to je nezbytné, pro dobré zvládnutí kurzu.

 • Cíle kurzu
  V průběhu roku si nastříháte a ušijete z vlastních materiálů sukni, halenku, kalhoty a jako závěrečnou práci složitější výrobek dle vlastního návrhu. Tento kurz může být zakončen závěrečnou zkouškou před odbornou komisí.
 • Délka a termíny kurzu
  Škola trvá 10 měsíců, jeden školní rok. Kurz probíhá jedenkrát týdně, 3 plné hodiny dopoledne od 9 do 12 hodin, nebo odpoledne od 17 do 20 hodin, obvykle v pondělí, úterý, středu nebo čtvrtek – přesný termín je určen podle zájmu a počtu účastnic
 • Výuka
  Kurzy vedou zkušené lektorky. V každém kroužku je maximálně 8 až 9 žákyň. Celý školní rok má stanovené osnovy, abychom Vás naučili všechno z oboru dámská krejčová. Postupujeme od základů po složité detaily. Každou lekci si ušijete na vzorku detail ( zipy, kapsy, límce…) ke kterému dostanete technologický postup. V průběhu roku si tak vytvoříte vlastní „knihu“ návody + ušité vzorky, ke které se budete moci v budoucnu vracet. Dále si během roku ušijete na sebe sukni, halenku (košili), kalhoty a závěrečný výrobek dle vlastního návrhu. Tyto výrobky v hodinách stříháme, zkoušíme a dáváme rady ke zpracování, šití provádíte doma. Vzhledem k množství informací obsaženém v tomto kurzu, je třeba počítat s tím, že budete muset poměrně dost času věnovat domácí přípravě. V případě, že jste zaneprázdněni jinými důležitými činnostmi, je lépe přihlásit se na kurz pro začátečníky, kde není takový tlak na domácí přípravu a je vše ve větší pohodě.
 • Cena kurzu – POZOR změna ceny počínaje ročníkem 2023/2024
  Základní cena je 17.500 Kč, pro studentky, důchodkyně, maminky na MD a absolventky předchozího ročníku ročního kurzu 16.500 Kč. Slevu poskytujeme pouze při platbě celého školného nejpozději při jeho zahájení a po předložení platného potvrzení (studentky denního studia do 26 let, důchodkyně – plný důchod, maminky na MD do 4 let věku dítěte). V této ceně získáte přes 100 hodin standardních (více jak 130 školních) odborné výuky.
  Další detaily o placení najdete v sekci – informace – placení, přihlašování do kurzů.

GALERIE


Přihlášení do kurzu

Počínaje únorem, případně březnem vždy otevíráme systém zápisu – rezervací na následující školní rok začínající v září
Po spuštění zápisů vždy důrazně doporučujeme využít náš nově zavedený systém rezervací zde.
Rezervací si ihned zajistíte  místo přímo ve vybraném kurzu, termínu.

Mimo období zápisů – rezervací je k dispozici nezávazný přihláškový formulář níže, který však nezajišťuje přímou rezervaci místa v kurzu POZOR! Nezapomeňte zvolit úroveň kurzu.

Krom odeslání poptávky také můžete využít náš newsletter na úvodní stránce, všem kdo se zaregistrují přijde informační email v době spuštění rezervací.