Roční škola šití – pokročilí

Aktuální informace:

ikona

 • Přihlášky
  Roční kurzy zahajujeme každoročně v září a běží celý školní rok. Do spuštění rezervací lze zde na stránce odeslat nezávaznou poptávku Ročního kurzu. Před spuštěním rezervací všem zájemcům s odeslanou poptávkou rozešleme mail s upozorněním na spuštění.

ilustracePro zájemkyně, které mají se šitím již určité zkušenosti a základní operace již ovládají, budeme postupovat od jednoduchých výrobků k náročnějším včetně základů konstrukce střihů. Náplní tohoto kurzu je praktické zvládnutí všech krejčovských prací v oboru dámská krejčová s nezbytou teoretickou průpravou. Do tohoto kurz by se měly hlásit zájemkyně, které mají dostatek volného času na domácí přípravu, to je nezbytné, pro dobré zvládnutí kurzu.

 • Cíle kurzu
  V průběhu roku si nastříháte a ušijete z vlastních materiálů sukni, halenku, kalhoty a jako závěrečnou práci složitější výrobek dle vlastního návrhu. Tento kurz může být zakončen závěrečnou zkouškou před odbornou komisí.
 • Délka a termíny kurzu
  Škola trvá 10 měsíců, jeden školní rok. Kurz probíhá jedenkrát týdně, 3 plné hodiny dopoledne od 9 do 12 hodin, nebo odpoledne od 17 do 20 hodin, obvykle v pondělí, úterý, středu nebo čtvrtek – přesný termín je určen podle zájmu a počtu účastnic
 • Výuka
  Kurzy vedou zkušené lektorky. V každém kroužku je maximálně 8 až 10 žákyň. Celý školní rok má stanovené osnovy, abychom Vás naučili všechno z oboru dámská krejčová. Postupujeme od základů po složité detaily. Každou lekci si ušijete na vzorku detail ( zipy, kapsy, límce…) ke kterému dostanete technologický postup. V průběhu roku si tak vytvoříte vlastní „knihu“ návody + ušité vzorky, ke které se budete moci v budoucnu vracet. Dále si během roku ušijete na sebe sukni, halenku (košili), kalhoty a závěrečný výrobek dle vlastního návrhu. Tyto výrobky v hodinách stříháme, zkoušíme a dáváme rady ke zpracování, šití provádíte doma. Vzhledem k množství informací obsaženém v tomto kurzu, je třeba počítat s tím, že budete muset poměrně dost času věnovat domácí přípravě. V případě, že jste zaneprázdněni jinými důležitými činnostmi, je lépe přihlásit se na kurz pro začátečníky, kde není takový tlak na domácí přípravu a je vše ve větší pohodě.
 • Cena kurzu – POZOR změna ceny počínaje ročníkem 2021/2022
  Základní cena je 14.900 Kč, pro studentky, důchodkyně, maminky na MD a absolventky předchozího ročníku ročního kurzu 13.900 Kč. Slevu poskytujeme pouze při platbě celého školného nejpozději při jeho zahájení a po předložení platného potvrzení (studentky denního studia do 26 let, důchodkyně – plný důchod, maminky na MD do 4 let věku dítěte). V této ceně získáte přes 100 hodin standardních (více jak 130 školních) odborné výuky.
  Další detaily o placení najdete v sekci – informace – placení, přihlašování do kurzů.

GALERIE


Přihlášení do kurzu

Počínaje únorem, případně březnem vždy otevíráme systém zápisu – rezervací na následující školní rok začínající v září
Po spuštění zápisů vždy důrazně doporučujeme využít náš nově zavedený systém rezervací zde
Rezervací si ihned zajistíte  místo přímo ve vybraném kurzu, termínu.

Tento školní rok (2021/2022) opakujeme minulý ročník, kdy jsme doplnili pouze omezený počet uvolněných míst. V příštím školním roce již předpokládáme běžný provoz.
Pokud vyplníte poptávku, rozhodně se Vám v době spuštění zápisů na příští ročník rádi ozveme!

Mimo období zápisů – rezervací tedy použijte následující nezávazný přihláškový formulář, který však nezajišťuje přímou rezervaci místa v kurzu POZOR! Nezapomeňte zvolit úroveň kurzu.

Poptávkový formulář:

Začátečník/Pokročilý

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon (vyžadováno)

Vaše povolání

Město

ÚroveňZAČÁTEČNÍCIPOKROČILÍ

Termíny
Pondělí dopolednepreferujimohunemohu
Pondělí odpolednepreferujimohunemohu
Úterý dopolednepreferujimohunemohu
Úterý odpolednepreferujimohunemohu
Středa dopolednepreferujimohunemohu
Středa odpolednepreferujimohunemohu
Sobotapreferujimohunemohu

Vaše zpráva

Vyplněním údajů zároveň souhlasíte s jejich zpracováním. Povinné údaje (vyžadováno) potřebujeme abychom mohli odpovědět na Vaší poptávku, nepovinné údaje prosím nevyplňujte, pokud nesouhlasíte s jejich zpracováním. Popis nakládání s osobními údaji viz také Ochrana osobních údajů. –>