Informace

Zde naleznete odpovědi na často kladené otázky

ilustrace

Obecné informace

 • V čem se  liší  naše hlavní kurzy od jiných kurzů?
  Naší hlavní náplní je Roční škola šití. Jak už z názvu vyplývá, kurzy probíhají po celý školní rok a mají výrazně širší rozsah výuky než několikadenní kurzy. Na rozdíl od konkurenční kurzů získáte více jak 100 hodin odborné výuky, jedině tak jste schopni zvládnout nabízený rozsah znalostí. Jak roční školu šití, tak i specializované kurzy vedou zkušené a příslušně vzdělané lektorky, pracující v oboru mnoho let.
 • Poskytuje škola šití i krátkodobé kurzy?
  Krom hlavní náplně, tedy ročních kurzů, doplňujeme postupně portfolio poskytovaných služeb o krátkodobé kurzy (Kabáty, Střihy, Kalhoty, Dětské kurzy, Individuální kurz). Tyto kurzy jsou realizovány buď přímo naší firmou Škola šití s.r.o. nebo je realizují pro naší školu ve vybraných případech na přímo zkušení lektoři, kteří jsou s námi v dlouholeté spolupráci.
  Jako garanti – provozovatelé vybraných kurzů naši lektoři tyto kurzy vedou kompletně na svoji živnost avšak pod naší záštitou, tedy v našich prostorách a pod naším odborným dohledem nad obsahem a průběhem kurzů.
 • Kde kurzy probíhají?
  Kurzy v současnosti probíhají v základní škole U Santošky 1 Praha 5 (Škola šití Praha s.r.o.) nebo v učebně U Nikolajky 9 Praha 5 (Škola šití s.r.o.).
 • Mohu si kurz, na který docházím, natáčet na video nebo nahrávat?
  Bohužel natáčení naší výuky nedovolujeme.
 • Co budu pro účast na kurzu potřebovat? Co si mám s sebou přinést?
  Vše potřebné se dozvíte na první hodině. V průběhu roku budete potřebovat základní krejčovské pomůcky a látky na oděvy, které si budete šít na sebe. Na první hodinu nepotřebujete nic.

Přihlašování do kurzů

 • Jak se na kurz přihlásit?
  K přihlášení můžete použít více způsobů: Nejjednodušší (i pro nás 😉 ) je počínaje únorem 2018 použít nově vytvořený systém rezervací zde. Vyberete kurz i preferovaný termín, ověříte dostupnost volných míst a rovnou zarezervujete. Další možností je využít formulář zde na webu, přímo u popisu jednotlivých kurzů, ten je aktivní pouze v období mezi spuštěním zápisů na jednotlivé ročníky (pravidelně v únoru). Poslední možnost je poslat přihlášku volnou formou emailem. Nezapomeňte však uvést všechny potřebné údaje. Nakonec, pokud nemáte jinou možnost, můžete se pokusit přihlásit i telefonicky.
  Veškeré formy přihlášek do ročních kurzů však akceptujeme – potvrzujeme až počínaje únorem daného roku.
 • Kdy je moje přihláška závazná?
  Rezervací či odesláním přihlášky na Roční kurz šití se vaše účast na kurzu ještě nestává definitivně závaznou. Závazná se vaše přihláška do ročního kurzu stane až po zaplacení stanovené zálohy , popřípadě celé ceny kurzu. Přesné údaje pro úhradu vždy obdržíte na zálohové faktuře! (pro roční školu šití je záloha 4.900,-Kč).
  Doporučujeme vždy po provedení rezervace v následujících dnech pečlivě sledovat příchozí poštu, pro jistotu i nevyžádanou ve Vašem e-mailu uvedeném v rezervaci!
  U krátkodobých kurzů se většinou neplatí záloha vůbec, ale celá částka a to až na první hodině.
 • Mohu si vybrat termín kdy navštěvovat kurz?
  Termín kurzu roční školy vybíráte již při rezervaci a je závazný! Uveďte případně raději do poznámky i alternativní možnosti.  Jen pro představu poptávka po ročních kurzech zpravidla vysoce převyšuje naše možnosti, kapacitu a není reálné v desítkách přihlášených zájemců provádět v září přesuny termínů.
  U krátkodobých kurzů je pak téměř vždy jen jeden možný termín.
 • Mohu během kurzu změnit termín v týdnu, kdy kurz navštěvuji?
  Po domluvě je to výjimečně možné, pokud je volné místo. Díky novému systému rezervací jsou však rezervována místa již jednoznačně v konkrétní termíny. Požadavků na výměnu termínu je minimum a ještě menší množství se podaří proti sobě vypárovat.

Placení

 • Jakým způsobem mohu zaplatit kurzovné?
  Zálohu prosím zaplaťte po přihlášení na náš účet, který Vám spolu s variabilním symbolem dorazí na zálohové faktuře (pro roční školu šití je záloha 4.900,-Kč. Pokud možno vyčkejte na obdržení zálohové faktury, odešleme ji nejpozději do týdne po rezervaci. Procházejte prosím pro jistotu i nevyžádanou poštu. Zbytek kurzovného můžete doplatit v hotovosti na první hodině nebo předem na účet pod stejnými bankovními údaji jako původní zálohu. Dobré je pak donést potvrzení (výpis) o zaplacení na první hodinu. U krátkodobých kurzů zaplaťte celou částku, až po potvrzení Vašeho přihlášení, zpravidla na první hodině.
 • Kdy mám nárok na slevu?
  Sleva činí 1 000,-Kč a to pouze pro roční školu šití. Poskytujeme ji maminkám na MD (do 4 let věku dítěte), důchodkyním (plný důchod), studentkám (denní studium, do 26 let) a našim absolventkám předchozího ročního kurzu.
  Podmínkou čerpání slevy je zaplacení celé částky kurzovného, tedy doplatku 9.000,- (po slevě) nejpozději při zahájení kurzu.
  Příklad:
  Celková cena před slevou 14 900,- Kč. 4 900,- Kč uhrazená záloha například v únoru – shodná jak pro zájemce s nárokem na slevu tak bez něj, doplatek tedy činí 14.900 – 4.900 = 10 000 – 1 000 sleva = 9 000,- Kč – při zahájení kurzu.
 • Kdy nejpozději musím kurzovné zaplatit?
  Zálohu je třeba zaplatit co nejdříve po rezervaci, zbylou částku stačí zaplatit před příchodem na první hodinu nebo na první hodině, případně nejpozději v prvním týdnu kurzu převodem.
 • Kurzovné stojí dost peněz. Musím ho zaplatit celé naráz?
  Je to tak nejvýhodnější. Můžete také zaplatit doplatek ve dvou částkách – nejprve  záloha 4.900,- Kč při rezervaci, následně doplatek první části
  6 000,-Kč na první hodině, potom doplatek druhé části na konci ledna 5.000,-Kč.
  Koncová cena je tedy v případě splátek o 1.000,-Kč vyšší, v součtu 15 900,- Kč. V tomto případě také neposkytujeme žádnou slevu.
 • Čím se musím prokázat pro získání slevy?
  Maminky na mateřské předloží rodný list dítěte, studentky studijní průkaz nebo potvrzení ze školy a důchodkyně potvrzení o přiznání důchodu. Naše absolventky předchozího ročníku snadno při zápise dohledáme, jelikož jsou právě uprostřed kurzu.

Storno – čtěte prosím velice pozorně!!!

 • Pokud zruším před zahájením kurzu svojí rezervaci, dostanu zpět uhrazenou zálohu?
  Ano, výhradně v případě, že nahlásíte zrušení rezervace do konce června daného kalendářního roku, ve kterém roční kurz začíná a to emailem na info@skolasiti.cz
  V případě zrušení rezervace v období od 1. července do zahájení kurzu je účtován administrativní poplatek
  1 000,- Kč, který je před vrácením zálohy odečten.
  Nakonec v případě kdy není rezervace vůbec zrušena, nebo je zrušena až po zahájení kurzu, zálohu již nevracíme, jelikož nejsme většinou schopni zajistit náhradníka
  Na blížící se zahájení kurzů budete opakovaně e-mailem upozorněni spolu s doplňujícími informacemi.
 • Pokud přestanu na kurz docházet, vrátíte mi kurzovné?
  S vaším kurzovným počítáme pro provoz naší školy. O kurzy je značný zájem a pokud si Vy zarezervujete místo a zaplatíte zálohu, kurzovné, na ostatní zájemce se nedostane. I to je důvod proč kurzovné nevracíme. V individuálních případech je možné se dohodnout na slevě pro účast na nějakém budoucím kurzu.
 • Může kurz navštěvovat někdo jiný místo mě?
  Obecně řečeno, ano, smysl to však u ročních kurzů dává pouze v prvním měsíci po zahájení. Mějte na paměti, že každá další lekce navazuje na znalosti z předchozích. Proto pokud někdo “naskakuje” do rozjetého kurzu a nemá potřebné znalosti, není možné se s ohledem na ostatní posluchače vracet zpět a zdržovat.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Zeptejte se nás tedy pomocí tohoto formuláře.


Seznamte se také s našemi Lektorkami.