Roční škola šití – začátečníci

Aktuální informace:

ikona

 • Přihlášky
  Roční kurzy zahajujeme každoročně v září a běží celý školní rok. Do spuštění rezervací lze zde dole na stránce odeslat nezávaznou poptávku Ročního kurzu. Před spuštěním rezervací všem zájemcům s odeslanou poptávkou rozešleme mail s upozorněním na spuštění.

ilustraceTento kurz je určen pro ty, kteří neumějí šít na šicím stroji a láká je představa tvorby vlastních oděvů, upravování hotových oděvů a šití různých doplňků do domácnosti.

 • Cíle kurzu
  Naučíte se bezpečně ovládat šicí stroj, owerlock a žehličku. Zvládnete drobné krejčovské dovednosti jako všití zipu, zkrácení kalhot, sukně apod. Dokážete si zúžit či upravit oděv, aby byl podle vašich představ. A ušijete si sukni, halenku a případně i kalhoty.
 • Délka a termíny kurzu
  Škola trvá 10 měsíců, jeden školní rok. Kurz probíhá jedenkrát týdně, 3 plné hodiny dopoledne od 9 do 12 hodin, nebo odpoledne od 17 do 20 hodin, obvykle v pondělí, úterý, středu nebo čtvrtek – přesný termín je určen podle zájmu a počtu účastnic
 • Výuka
  Kurzy vedou zkušené lektorky. V každém kroužku je maximálně 8 až 10 žákyň. V jednotlivých lekcích se naučíte na vozrcích šít detaily oděvů (např. límce, zipy, kapsy…), ke každému detailu dostanete napsaný technologický postup. Tak si vytvoříte vlastní „knihu“, kde budete mít návody + ušité vzorky a můžete se k nim v budoucnu vracet. Během roku si dále ušijete sukni, halenku (košili) a kalhoty, podle vlastního návrhu.
 • Cena kurzu – POZOR změna ceny počínaje ročníkem 2021/2022
  Základní cena je 14.900 Kč, pro studentky, důchodkyně a maminky na MD 13.900 Kč. Slevu poskytujeme pouze při platbě celého školného nejpozději při jeho zahájení a po předložení platného potvrzení (studentky denního studia do 26 let, důchodkyně – plný důchod, maminky na MD do 4 let věku dítěte). V této ceně získáte přes 100 hodin standardních (více jak 130 školních) odborné výuky.
  Další detaily o placení najdete v sekci – informace – placení, přihlašování do kurzů.

Náhled osnov kurzu a vzorníků, které si během školního roku vytvoříte a které Vám později kdykoliv pomohou

vzor vzorGALERIE


Přihlášení do kurzu

Počínaje únorem – březnem vždy otevíráme systém zápisu – rezervací na následující školní rok začínající v září
Po spuštění zápisů vždy důrazně doporučujeme využít náš nově zavedený systém rezervací zde
Rezervací si ihned zajistíte  místo přímo ve vybraném kurzu, termínu

Tento školní rok (2021/2022) opakujeme minulý ročník, kdy jsme doplnili pouze omezený počet uvolněných míst. V příštím školním roce již předpokládáme běžný provoz.
Pokud vyplníte poptávku, rozhodně se Vám v době spuštění zápisů na příští ročník rádi ozveme!

Mimo období zápisů – rezervací tedy použijte následující nezávazný přihláškový formulář, který však nezajišťuje přímou rezervaci místa v kurzu POZOR! Nezapomeňte zvolit úroveň kurzu

Poptávkový formulář:

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon (vyžadováno)

Vaše povolání

Město

ÚroveňZAČÁTEČNÍCIPOKROČILÍ

Termíny
Pondělí dopolednepreferujimohunemohu
Pondělí odpolednepreferujimohunemohu
Úterý dopolednepreferujimohunemohu
Úterý odpolednepreferujimohunemohu
Středa dopolednepreferujimohunemohu
Středa odpolednepreferujimohunemohu
Sobotapreferujimohunemohu

Vaše zpráva


Vyplněním údajů zároveň souhlasíte s jejich zpracováním. Povinné údaje (vyžadováno) potřebujeme abychom mohli odpovědět na Vaší poptávku, nepovinné údaje prosím nevyplňujte, pokud nesouhlasíte s jejich zpracováním. Popis nakládání s osobními údaji viz také Ochrana osobních údajů.