Roční škola šití – začátečníci

Aktuální informace:

ikona

 • Přihlášky
  Roční kurzy zahajujeme každoročně v září a běží celý školní rok. Do spuštění rezervací lze zde dole na stránce odeslat nezávaznou poptávku Ročního kurzu. Před spuštěním rezervací v únoru všem zájemcům s odeslanou poptávkou rozešleme mail s upozorněním na spuštění.

ilustraceTento kurz je určen pro ty, kteří neumějí šít na šicím stroji a láká je představa tvorby vlastních oděvů, upravování hotových oděvů a šití různých doplňků do domácnosti.

 • Cíle kurzu
  Naučíte se bezpečně ovládat šicí stroj, owerlock a žehličku. Zvládnete drobné krejčovské dovednosti jako všití zipu, zkrácení kalhot, sukně apod. Dokážete si zúžit či upravit oděv, aby byl podle vašich představ. A ušijete si sukni, halenku a případně i kalhoty.
 • Délka a termíny kurzu
  Škola trvá 10 měsíců, jeden školní rok. Kurz probíhá jedenkrát týdně, 3 plné hodiny dopoledne od 9 do 12 hodin, nebo odpoledne od 17 do 20 hodin, obvykle v pondělí, úterý, středu nebo čtvrtek – přesný termín je určen podle zájmu a počtu účastnic
 • Výuka
  Kurzy vedou zkušené lektorky. V každém kroužku je maximálně 8 až 9 žákyň. V jednotlivých lekcích se naučíte na vozrcích šít detaily oděvů (např. límce, zipy, kapsy…), ke každému detailu dostanete napsaný technologický postup. Tak si vytvoříte vlastní „knihu“, kde budete mít návody + ušité vzorky a můžete se k nim v budoucnu vracet. Během roku si dále ušijete sukni, halenku (košili) a kalhoty, podle vlastního návrhu.
 • Cena kurzu – POZOR změna ceny počínaje ročníkem 2023/2024
  Základní cena je 17.500 Kč, pro studentky, důchodkyně a maminky na MD 16.500 Kč. Slevu poskytujeme pouze při platbě celého školného nejpozději při jeho zahájení a po předložení platného potvrzení (studentky denního studia do 26 let, důchodkyně – plný důchod, maminky na MD do 4 let věku dítěte). V této ceně získáte přes 100 hodin standardních (více jak 130 školních) odborné výuky.
  Další detaily o placení najdete v sekci – informace – placení, přihlašování do kurzů.

Náhled osnov kurzu a vzorníků, které si během školního roku vytvoříte a které Vám později kdykoliv pomohou

vzor

 

Náhled do seznamu vzorníků Ročních kurzů

Přehled vzorníků


GALERIE


 

Přihlášení do kurzu

Počínaje únorem, případně březnem vždy otevíráme systém zápisu – rezervací na následující školní rok začínající v září
Po spuštění zápisů vždy důrazně doporučujeme využít náš nově zavedený systém rezervací zde.
Rezervací si ihned zajistíte  místo přímo ve vybraném kurzu, termínu.

Mimo období zápisů – rezervací je k dispozici nezávazný přihláškový formulář níže, který však nezajišťuje přímou rezervaci místa v kurzu POZOR! Nezapomeňte zvolit úroveň kurzu.

Krom odeslání poptávky také můžete využít náš newsletter na úvodní stránce, všem kdo se zaregistrují přijde informační email v době spuštění rezervací.