Kurzy

Seznam pořádaných kurzů

ilustrace

ikonaRoční škola šití – začátečníci
Tento kurz je určen pro ty, kteří neumějí šít na šicím stroji a láká je představa tvorby vlastních oděvů, upravování hotových oděvů a šití různých doplňků do domácnosti.

ikonaRoční škola šití – pokročilí
Pro zájemkyně s určitými zkušenostmi, již ovládající základy, budeme postupovat od jednoduchých výrobků k náročnějším včetně základů konstrukce střihů. Náplní je praktické zvládnutí všech krejčovských prací v oboru dámská krejčová s nezbytnou teoretickou průpravou.

ikonaKurz konstrukce střihů
Naučíte se konstruovat základní zakázkové střihy a manipulaci s nimi. Obsahem kurzu jsou především dámské střihy, okrajově také pánské a dětské. Kurz je určen pro vyučené i nevyučené dámské krejčové i švadlenky, předpokladem je alespoň základní znalost šití.

Kurz šití 6 lekcí
Náplň tohoto kurzu je určena přímo Vámi – vašimi požadavky a vašimi schopnostmi. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nabízíme Vám individuální přístup zkušené lektorky.

Kurz šití sukně
Kurz zhotovení sukně je určený pro každou ženu, která s oblibou nosí sukně a ráda by obohatila svůj šatník o nový kousek klasické sukně, netroufne si však sama na takový počin.

Kurz šití sukně nebo halenky
Kurz šití sukně nebo halenky dle Vaší volby, určený jak pro začátečníky tak pokročilé.

 

Kurz šití úpletů
V kurzu si ušijete tričko, mikinu, mikino-šaty nebo sukni do gumy dle Vašeho výběru.

 

sukně

Kurz šití kolové sukně
V kurzu si ušijete společenskou nebo volnočasovou kolovou sukni z materiálu dle vlastního výběru.

 

Šaty na každý den

Kurz šití šatů na každý den
Kurz šití šatů na každý den dle Vaší volby, určený pro mírně pokročilé a pokročilé.
Zvolíte si vhodný model dle náročnosti a svých dovedností, který si pod dohledem ušijete.

 

Kurz šití dámského kabátu nebo saka
Za odborného dohledu si ušijete sako nebo kabát z vlastního materiálu, dle vlastního návrhu. Kurz je nahlédnutí do těžké krejčoviny. Předpokladem zvládnutí kurzu je dobré zvládnutí základů šití dámských oděvů,  včetně prostřižených kapes.

Kurz šití – pro děti – začátečníci
Jedná se o kurzu šití pro děti 4. až 9. třída a to pro úplné začátečníky. Kurz trvá 1 plnou hodiny týdně. Kurz zpravidla pokračuje v druhém pololetí pro děti, které mají zájem dále své dovednosti rozvíjet.

Kurz šití – pro děti – pokročilí
Jedná se o kurzu šití pro děti 5. až 9. třída. Kurz trvá 2 plné hodiny týdně. Stejně jako u „dospělých“ kurzů je určen buď pro absolventy začátečnického kurzu nebo děti s pokročilými znalostmi šití.

Spoustu odpovědí k otazkám o kurzech a vše okolo nich najdete na stránce s Informacemi.